Wczytuję dane...

Woski do depilacji

Depilacja to trwała, szybka i efektowna metoda usuwania owłosienia. Zastosować można ją na nogach, rękach, pod pachami czy w okolicy bikini. Opiera się ona o zastosowanie specjalnego wosku do depilacji, który nakłada się na skórę zgodnie z kierunkiem, w jakim rosną włoski. Kolejny etap stanowi zerwanie go jednym szybkim ruchem w przeciwnym kierunku. W ofercie naszego sklepu internetowego znaleźć można bogaty wybór produktów tego typu, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientek. Do wyboru są tu zarówno woski od renomowanych, znanych na całym świecie marek, jak i niezbędne akcesoria pokroju oliwki czy rękawiczek.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Twarde woski do depilacji

  Produktem, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością jest wosk twardy do depilacji. Metoda ta określana jest również mianem bezpaskowej. Opiera się ona o rozprowadzenie produktu na powierzchni skóry, przy pomocy specjalnej szpatułki. Wosk do depilacji nakładany jest tutaj w taki sposób, by jeden z końców odcinka był nieco grubszy. Cechą charakterystyczną takiego produktu jest szybki czas zasychania. Po utworzeniu zwartego plastra na powierzchni skóry odrywa się go, chwytając na jego końcówkę, która swoim kształtem zbliżona jest do języka. Zabieg ten jest delikatny, a to ze względu na fakt, iż wosk wtapia się w łodygę włosa, a nie przykleja do skóry. Świetnie sprawdza się on do usuwania włosków z partii ciała o małej powierzchni - bikini, wąsika czy pach. Z powodzeniem wykorzystywać można go u posiadaczek gęstego owłosienia.

  Depilacja z wykorzystaniem miękkiego wosku

  Alternatywą dla twardego wosku do depilacji jest jego wersja miękka. W przeciwieństwie do wosku do depilacji bez pasków, stosowane są tutaj specjalne paski bawełniane lub fizelinowe. Osoba wykonująca tego typu zabieg dopasowuje szerokość i długość paska do depilowanej aktualnie partii ciała, wycinając go nożyczkami. Następnie przykłada go do skóry, pociera dłonią i zrywa szybkim ruchem. Metoda ta doskonale sprawdzi się u osób regularnie depilujących swoje ciało z wykorzystaniem wosku. Nie znajdzie ona z kolei zastosowania w przypadku grubego, gęstego owłosienia i wrażliwej skóry. Tego typu wosk do depilacji najczęściej wykorzystywany jest na dużych partiach ciała, takich jak ręce, nogi czy plecy. Do jego atutów zaliczyć można między innymi szybkość zabiegu oraz niską cenę produktów niezbędnych do jego wykonania.

  Przeciwwskazania do zabiegu

  Pozbywanie się zbędnego owłosienia, na przykład z okolic bikini przy pomocy wosku do depilacji, to metoda nieco bolesna, która nie sprawdzi się u osób wrażliwych na ból. Zrezygnować powinny z niej także posiadaczki skóry wrażliwej ze skłonnością do alergii. Technika ta nie znajdzie również zastosowania w przypadku osób, na skórze których znajdują się popękane naczynka oraz żylaki.