Wczytuję dane...

Kremy pod oczy

Nieodłącznym elementem codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest aplikacja kremu pod oczy, odpowiednio dopasowanego zarówno do wieku, jak i typu cery. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż skóra w tym rejonie jest znacznie cieńsza, wrażliwsza i delikatniejsza niż na pozostałej powierzchni twarzy. Tym samym niezwykle szybko reaguje na niewystarczające nawilżenie czy odżywienie. Właśnie tutaj tworzą się pierwsze zmarszczki, co przesądza o tym, że dobry krem pod oczy jest niezbędnikiem w każdej damskiej kosmetyczce. 

Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy?

Nakładając nawilżający krem pod oczy szczególną uwagę należy zwrócić zarówno na miejsce aplikacji, jak i wykonywane w trakcie tej czynności ruchy. Tego typu kosmetyku nie powinno się nigdy nakładać na powieki, w pobliżu kącików oczu i tuż pod linią rzęs, bo skutkować to może podrażnieniami i pieczeniem. Zapewne nie każda z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że skóra pod oczami jest na tyle cienka, że może wchłaniać krem aplikowany również znacznie niżej - nawet ten, który nałożony został na kości policzkowe. Inny błąd popełniany przez wiele kobiet to mocne rozciąganie skóry w czasie aplikacji preparatu, co skutkować może tworzeniem się zmarszczek. Krem pod oczy należy nakładać przed produktem do twarzy. Do tego celu używać powinno się palców serdecznych, gdyż posiadają one najmniejszą siłę nacisku. Kierować należy się od zewnątrz do wewnątrz, a na łuku brwiowym - w odwrotnym kierunku. Taki produkt powinno aplikować się niezwykle delikatnymi ruchami. Nakładać można go tak rano, jak i wieczorem.

Właściwości kremów pod oczy

W składzie kremów pod oczy znaleźć można między innymi: witaminę A - opóźnia ona starzenie się skóry i pobudza proces regeneracji naskórka, witaminę C - rozświetla skórę i redukuje efekt podkrążonych oczu, witaminę E - wykazuje właściwości wzmacniające, nawilżające oraz przeciwzapalne, a także prowitaminę B5 - skutecznie łagodzi podrażnienia i nawilża skórę. Kremy pod oczy posiadają również szereg innych atutów, poprawiających kondycję skóry. Jeżeli pod oczami pojawiają się nam nieestetyczne cienie - czy to na skutek niewyspania czy niewystarczającego odżywienia - krem pod oczy na cienie skutecznie je zredukuje i rozświetli skórę. Zadziała na zmarszczki spłycając je, zapobieganie powstawaniu nowych. Ponadto odżywi i nawilży skórę, napinając ją, liftingując i ujędrniając.

Jak dopasować krem pod oczy do wieku?

Kobiety po dwudziestym roku życia zaopatrzyć powinny się w krem, który skutecznie wzmocni warstwę hydrolipidową naskórka. Priorytetem pań po trzydziestce powinno być skuteczne rozkurczanie mięśni powiek i pobudzanie regeneracji naskórka. Po czterdziestym roku życia skupić należy się na pielęgnacji ujędrniającej, co związane jest to z faktem, iż właśnie w tym wieku w znaczący sposób spada produkcja kolagenu. Kobiety po pięćdziesiątym roku życia zaopatrzyć powinny się w krem z komórkami macierzystymi czy koenzymem Q10, który zapewni skórze optymalny poziom napięcia. W kremie do twarzy dla pań po sześćdziesiątce znaleźć powinny się natomiast składniki odmładzające oraz łagodzące.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.