Wczytuję dane...

Karkówki fryzjerskie

Profesjonalne zabiegi fryzjerskie powinny składać się z kilku etapów pracy. Pierwszym z nich jest przygotowanie klienta i zabezpieczenie go przed ewentualnym zabrudzeniem odzieży. Fazą właściwą jest praca nad jego fryzurą. Zakończeniem powinno być omiecenie karku klienta z resztek ściętych włosów, pyłu i pozostałości po nałożonych kosmetykach. Narzędziem, które pomaga oczyścić skórę, jest karkówka fryzjerska. Ma ona postać niewielkiej szczoteczki o włosiu syntetycznym albo naturalnym. Hurtownia profryzjer.pl oferuje karkówki w kilku wersjach, różniących się kształtem i rodzajem włosia. Wszystkie cechują się dużą gęstością i nieprzeciętną miękkością, dzięki czemu nie podrażniają skóry, a umożliwiają dokładne omiecenie jej z uciążliwych pozostałości po zabiegu.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Standardy dobrego salonu fryzjerskiego

Nie istnieją odgórne nakazy korzystania z tego typu akcesoriów, jednak zarówno renomowany salon fryzjerski, jak i ten dopiero pretendujący do znalezienia się w branżowej czołówce, bezsprzecznie powinny zainwestować w takie przybory. Jeśli fryzjer lub barber chce dbać o standardy swojej pracy, to karkówka fryzjerska powinna być przez niego używana po każdym strzyżeniu. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na jej jakość. Najbardziej skuteczne są karkówki fryzjerskie o idealnie pionowych włosach, dlatego warto zaopatrzyć się w te z opcją pionowego ustawienia lub zawieszenia. Takie modele dają pewność, że nie ulegną odkształceniom wskutek niewłaściwego przechowywania i pozwolą fryzjerowi perfekcyjnie wykonywać swoją pracę.

Rodzaje karkówek fryzjerskich

Choć mogłoby się wydawać, że małe szczoteczki do omiatania karku nie muszą spełniać wygórowanych wymagań, to jednak na rynku dostępne są karkówki fryzjerskie o różnych parametrach. W zasobach hurtowni profryzjer.pl znajdują się modele okrągłe oraz płaskie i szerokie. Układ włosów jest tak opracowany, żeby efektywnie docierały do zakamarków ciała nie tylko na karku i szyi, ale też w okolicach uszu. Wszystkie są wyposażone w ergonomiczne uchwyty, które gwarantują fryzjerom wygodę użytkowania. Ich miękkie włosie zapewnia natomiast komfort klientom. Szczególnym egzemplarzem jest karkówka z pojemnikiem na talk. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć ilość potu na skórze, redukując tym samym ryzyko wystąpienia podrażnień.

Praktyczna karkówka a komfort fryzjera

Poza wygodą klienta, karkówka fryzjerska ma gwarantować komfort pracy fryzjerowi. To dlatego na rynku dostępne są akcesoria wyposażone w liczne udogodnienia. Aby przechowywać karkówki we właściwej pozycji, ich producenci dbają o odpowiednio szerokie uchwyty lub o otwory pozwalające na ich zawieszenie. Niektóre modele sprzedawane są wraz z łańcuszkiem do wieszania. Uchwyty karkówek są natomiast tak profilowane, by omiatanie karku klienta nie wymagało nadwyrężania nadgarstka. Gęstość pędzelków ma przyspieszyć i zoptymalizować pracę. W naszej hurtowni można znaleźć karkówki fryzjerskie spełniające wszelkie oczekiwania zarówno pracowników salonów fryzjerskich, jak i ich klientów.