Wczytuję dane...
Model: HAN04021
Waga produktu: 0.1 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Semilac

Cążki do skórek Semilac ostrze 7mm 

Profesjonalne cążki do skórek, wykonane z chirurgicznej stali nierdzewnej. Spełnią oczekiwanie specjalistów i osób wymagających – produkt reprezentuje najwyższą jakość tworzywa oraz wykonania. Dzięki temu praca przy użyciu cążek Semilac jest wygodna i komfortowa.

Cążki Semilac wykonane z chirurgicznej stali nierdzewnej charakteryzują się wybitną odpornością na korozję. Można je wielokrotnie sterylizować i dezynfekować.

Cążki do skórek z długością ostrza 7mm zapewniają szybką i precyzyjną pracę podczas usuwania naskórka na paznokciu. Są bardzo ostre – zaleca się ostrożne użytkowanie. W ofercie posiadamy także cążki do skórek z długością ostrza 3 i 5mm. Wybór wielkości ostrza zależy od indywidulanych upodobań.

W Semilac priorytetem jest najwyższa jakość produktów.

Po ich zakupie to jednak na Tobie spoczywa obowiązek odpowiedniego dbania o sprzęt. Pamiętaj, że na jego długą żywotność oraz komfortowe użytkowanie wpływa regularna konserwacja zgodna z wytycznymi producenta. Sprawdź, czego nie robić i jak właściwie dbać o narzędzia towarzyszące stylizacji, by cieszyć się nimi przez długie lata!

Czego nie robić – czyli najczęstsze błędy zmniejszające żywotność  narzędzi podczas użytkowania, sterylizacji oraz dezynfekcji:

 1. Sterylizacja nieoczyszczonego (w tym także z pozostałości środka dezynfekującego) lub mokrego narzędzia.
 2. Zbyt długi czas moczenia narzędzi (w tym również w roztworze do dezynfekcji o niewłaściwym stężeniu) lub nadmierna ekspozycja na wysoką temperaturę.
 3. Używanie niskiej jakości środków dezynfekujących (często bez certyfikatów) oraz płynów nieodpowiednich do moczenia metalowych narzędzi.
 4. Zbyt szybkie używanie narzędzi po sterylizacji (do ich całkowitego wyschnięcia potrzebna jest minimum godzina). Gwałtowny spadek temperatury skutkuje utratą twardości stali i potrzebą częstszego ostrzenia narzędzi.
 5. Niewłaściwe przechowywanie oraz użytkowanie narzędzi niezgodne z ich przeznaczeniem.

Co robić – czyli jak dbać o narzędzia, właściwie je konserwować i przechowywać:

 1. Dezynfekować i sterylizować po każdym użyciu, zgodnie z wytycznymi producenta.
 2. Elementy ruchome i tnące należy okresowo naoliwiać (smarować).
 3. Narzędzia ostrzymy jedynie w profesjonalnych, dedykowanych do tego punktach.
 4. Unikamy zanieczyszczenia powierzchni ściernych i powierzchni trących.
 5. Narzędzia zawsze przechowujemy ostrzami skierowanymi ku górze, w suchych warunkach i poza zasięgiem dzieci.
 6. Unikamy upuszczania czy uderzeń o twarde powierzchnie, ponieważ może to spowodować uszkodzenie krawędzi tnących
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...