Wczytuję dane...

Nożyczki fryzjerskie degażówki

Strzyżenie włosów, choć wymaga jedynie sprawnej obsługi nożyczek, jest czynnością skomplikowaną. Niektórzy mają odwagę próbować skracać i modelować włosy we własnym zakresie, jednak jest to dość ryzykowne. Poza umiejętnościami i praktyką w strzyżeniu, trzeba bowiem posiadać specjalistyczne nożyczki do włosów. Choć z pozoru ich konstrukcja nie różni się od innych nożyc, to jednak ich odmienność jest widoczna w detalach. Hurtownia profryzjer.pl oferuje pełen wachlarz nożyczek fryzjerskich, spośród których można wybrać te, które najlepiej leżą w dłoni. Nasz asortyment kierowany jest nie tylko do klientów prywatnych, ale też do profesjonalnych salonów fryzjerskich. W razie problemów z wyborem konkretnego modelu, nasi pracownicy chętnie służą pomocą.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Czym charakteryzują się nożyczki do włosów?

  Specjalistyczne nożyczki do włosów muszą być zawsze odpowiednio ostre, a ich ostrze powinno być gładkie i poddawane okresowej konserwacji. Ich śruba musi być odpowiednio wyregulowana. Ważne jest jej płynne działanie, a w razie problemów, zaleca się jej profesjonalne naoliwienie. Tylko w ten sposób można uzyskać optymalną płynność pracy. Na rynku dostępne są nożyczki o różnych kształtach. Poza dopasowaniem do stylu pracy konkretnego fryzjera, mają one umożliwiać wygodne operowanie narzędziem w trudno dostępnych miejscach. Ukośny kształt lub zakrzywione ostrza sprawiają, że nożyczki lepiej docierają do włosów w okolicach uszu.

  Specyficzne rodzaje nożyczek do włosów

  Ze względu na różne rodzaje cięć i fryzur, niezbędne jest korzystanie z kilku odmiennych typów nożyczek. Poza tymi klasycznymi, prostymi, o gładkim ostrzu, niezbędnym narzędziem pracy każdego fryzjera są degażówki. Są to specjalistyczne nożyczki do włosów, mające grube ząbki zamiast ostrza. Występują w trzech modelach różniących się rozstawem ząbków. Dostępne są degażówki jednostronnie ząbkowane, dwustronnie ząbkowane oraz jednostronne, ale z nierównomiernym rozłożeniem ząbków. Jest to sprzęt niezastąpiony przy cieniowaniu włosów oraz przy wykańczaniu fryzury. Używa się ich również do przerzedzania włosów oraz do strzyżenia punktowego. jeszcze jednym nietypowym rodzajem nożyczek są noże chińskie. Są to nożyczki do włosów w formie brzytwy. Doskonale modelują i strzępią włosy, jednak wymagają dużej wprawy ze strony fryzjera.

  Nożyczki fryjerskie w hurtowni profryzjer.pl

  W naszej hurtowni profryzjer.pl można znaleźć klasyczne nożyczki do włosów oraz degażówki. Wszystkie modele wykonane są z doskonałej jakości materiałów. Zahartowana stal jest odporna na działanie wody i wilgoci oraz innych czynników zewnętrznych, np. wysokiej temperatury oraz substancji chemicznych, które znajdują się w kosmetykach fryzjerskich. W swoim asortymencie posiadamy nożyczki fryzjerskie o różnej wielkości i odmiennych fasonach. Poza najpowszechniejszymi, prostymi modelami, oferujemy również nożyczki profilowane, o ergonomicznym uchwycie, dzięki któremu praca staje się wygodniejsza, a nadgarstek nie nadwyręża się. Posiadamy także wielofunkcyjne nożyczki do włosów, które w jednym modelu łączą nożyczki klasyczne, degażówki i nóż chiński.