NOŻYCZKI DO WŁOSÓW

Nożyczki fryzjerskie

Nożyczki fryzjerskie to jedne z najważniejszych i najbardziej podstawowych przedmiotów, w które musi zaopatrzyć się każdy salon fryzjerski. Muszą wyróżniać się wysoką ostrością, która umożliwi precyzyjne cięcie. Nożyczki fryzjerskie nie mogą strzępić włosów i muszą posiadać gwarancję użytkowania przez długie lata. Jest to przedmiot, na którym nie warto oszczędzać, zwłaszcza jeżeli chcemy zasłużyć sobie na miano profesjonalistów. W naszym sklepie zadbaliśmy o zapewnienie szerokiego wyboru nożyczek fryzjerskich, które cechują się zarówno wysokim stopniem ostrości, różnorodnością rozmiarów i form, a także dużą odpornością na zużycie.

Jeżeli chcesz zyskać całkowitą pewność, że wybrany produkt posłuży jak najdłużej, raz na jakiś czas poddaj go zabiegom konserwacyjnym: ostrzeniu w specjalnych serwisach, oliwieniu oraz regulowaniu śruby. W każdym salonie powinny znajdować się nożyczki różnego typu, o rozmaitych wielkościach i kształtach. Jedną z obowiązkowych pozycji są degażówki, które służą przede wszystkim do wykończenia fryzury. Wyróżnia je ostrze w kształcie zębów, które umożliwiają przerzedzanie pasm. Można skutecznie niwelować nimi przejścia w formie, nadać objętość krótkiej fryzurze, zmniejszyć ją na długiej, albo załagodzić kontur. Skuteczność ich działania zależy przede wszystkim od wprawy i umiejętności fryzjera. Degażówki dzielą się na jednostronne i dwustronne, zależnie od ilości umiejscowionych zębów.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

    Wybieranie nożyczek fryzjerskich. Na co zwrócić uwagę?

    Przede wszystkim na ich długość i jakość. Dobrze dobrane nożyczki fryzjerskie powinny pasować do naszej dłoni, ponieważ zbyt długie będą utrudniać strzyżenie albo sprawiać, że stanie się ono mniej dokładne. Dla wygody palców, wiele modeli posiada dodatkową podpórkę dla palca środkowego, albo tzw. „obręcze”, czyli wkładki stworzone z myślą o osobach posiadających małe palce. Co więcej, mamy do wyboru wiele zróżnicowanych opcji, które umożliwiają stworzenie poszczególnych efektów, np. nożyczki fryzjerskie klasyczne (do strzyżenia, cieniowania, skalowania, ząbkowania, konturowania), degażówki, które sprawdzą się przy cieniowaniu, zmniejszaniu objętości, teksturowania, albo te z wygiętymi ostrzami, zapewniające cięcie jednym ruchem.