Wczytuję dane...

By Fama Luminity - Bezpieczna koloryzacja bez amoniaku

Przez wiele lat koloryzacja włosów odbywała się z wykorzystaniem farb z amoniakiem. Dlaczego amoniak był i nadal jest ważnym składnikiem dużej ilości farb do koloryzacji? Powodem jest sposób, w jaki działa na włosy. Wchodząc z nimi w reakcje, otwiera łuski na powierzchni każdego włosa, pozwalając pigmentowi wniknąć głęboko do środka. Pozwala to uzyskać trwały i równomierny efekt koloryzacji. Niestety amoniak ma również sporą ilość wad. Wywiera na negatywny wpływ na zdrowie, kondycję włosów i środowisko. Ponadto amoniak ma charakterystyczny, nieprzyjemny zapach, mogący na niektóre osoby działać dusząco i podrażniająco. Między innymi z tego powodu na rynku pojawia się coraz większa liczba farb do włosów bez amoniaku. Czy są one skuteczne? Czy farbowanie włosów z ich pomocą przynosi oczekiwane efekty, a trwałość koloryzacji jest zadowalająca? Postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie na podstawie farb do włosów Professional By Fama Luminity.

By Fama Luminity

By Fama Luminity – zamiast amoniaku luminescina

Aby uzyskać równie wysoką skuteczność koloryzacji pomimo braku amoniaku w składzie farby, firma By Fama opracowała unikatową technologię Luminescina i Re-texture complex. Ta pierwsza odpowiada za podkreślenie koloru farbowania, poprzez rozświetlenie włosa od środka. Jak to się odbywa? Poprzez przekształcenie niewidocznego gołym okiem światła UV na widoczne światło. Proces odbywa się w strukturze każdego włosa farbowanego przy pomocy farb Luminity. Uzyskany efekt luminescencji sprawia, że kolory jest głębszy i bardziej żywy.

Druga formuła, Re-texture complet odpowiada za trwałość koloru i działa regenerująco na włosy. Aby pigment nie ulegał zbyt szybkiemu zmyciu lub spłukiwaniu, formuła pokrywa włosy cienką warstwą ochronną. Zabezpiecza ona koloryzację, przedłużając jej trwałość. Dodatkowo, obecne w farbie kompleksy witamin i aminokwasów pozwalają wygładzić włosy, nadając im miękkość i jedwabistość. Brak szkodliwych związków i amoniaku sprawia, że farby Professional By Fama Luminity nie powodują podrażnień skóry oraz nie działają drażniąco na węch oraz drogi oddechowe. Farby są również przyjazne małym dzieciom, zwierzętom i środowisku naturalnemu.