Wczytuję dane...

Maski do włosów

Kosmetyki o właściwościach regenerujących i odżywiających włosy mają za zadanie poprawić ich jakość, wzmacniając strukturę pojedynczych kosmyków. Profesjonalne maski do włosów to preparaty, których działanie jest szczególnie skuteczne ze względu na wysokie stężenie składników czynnych. Mają dawać lepsze efekty niż zwykłe odżywki lub balsamy i są przeznaczone do włosów o szczególnych wymaganiach. Ich stosowanie zaleca się w przypadku włosów słabych i zniszczonych koloryzacją, prostowaniem lub innymi, inwazyjnymi zabiegami fryzjerskimi. Szukając maski spełniającej indywidualne oczekiwania, warto odwiedzić sklep profryzjer.pl.. W naszej ofercie można znaleźć preparaty regenerujące, nawilżające i wygładzające. Dużą popularnością cieszą się maski do włosów keratynowe i zakwaszające.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Maski do włosów w profesjonalnym salonie fryzjerskim

  Maski do włosów są powszechnie stosowane do regularnej pielęgnacji w warunkach domowych oraz wykorzystywane w salonach fryzjerskich. Do użytku profesjonalnego przeznaczone są specjalistyczne linie produktów, których działanie jest bardziej skuteczne, a efekty są widoczne już po jednym użyciu. Hurtownia profryzjer.pl ma w swoim asortymencie profesjonalne maski do włosów produkowane przez marki cenione w Europie i na świecie. Pozwalają one kondycjonować włosy, wzmacniać je oraz głęboko odżywiać. Po wykonaniu zabiegów fryzjerskich maski do włosów o właściwościach nawilżających i wygładzających poprawiają wygląd włosów i ułatwiają modelowanie fryzury.

  Maski do włosów - stosowanie

  Sposób użycia jest indywidualny dla każdej maski, jednak można wskazać kilka podstawowych zasad ich stosowania. Przede wszystkim należy wiedzieć, że używa się ich regularnie, jednak nie codziennie. Ze względu na intensywność działania, większość masek wystarczy stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Nałożenie maski do włosów powinno nastąpić po ich dokładnym umyciu, ale przed wyschnięciem. Po rozsmarowaniu odpowiedniej porcji na wilgotnych włosach najlepiej jest delikatnie wmasować ją, pobudzając palcami skórę głowy. Aby wzmocnić działanie składników aktywnych maski, można okryć głowę czepkiem. Niektóre maski wymagają dodatkowego ogrzania czepka, np. suszarką. W zależności od konkretnego rodzaju maski do włosów trzyma się ją na głowie ok. 15 - 30 minut. Następnie należy dokładnie spłukać cały preparat.

  Jak wybrać odpowiednią maskę do włosów?

  Wybór konkretnej maseczki powinien być zależny od rodzaju i kondycji włosów. Najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie rady fryzjera, który profesjonalnie oceni stan włosów. Samodzielnie rozpoznając problemy swoich włosów, można określić, czy wymagają nawilżenia, odżywienia, regeneracji czy wygładzenia. Poza tym maski do włosów należy dobierać do ich długości oraz rodzaju. Sklep profryzjer.pl oferuje maseczki do włosów prostych i kręconych, farbowanych, prostowanych keratynowo oraz naturalnych. Najbezpieczniejsze w samodzielnym użyciu są maski naturalne, które nie naruszają struktury włosa, a widocznie poprawiają jego kondycję.