Wczytuję dane...

Grzebienie fryzjerskie do włosów

Wśród akcesoriów do włosów grzebienie stanowią niekwestionowaną podstawę. Występują w różnych wersjach, a tajemnicą idealnej fryzury niejednokrotnie okazuje się dobór tego właściwego. Odpowiedni grzebień do włosów to taki, który jest dopasowany do typu włosów i do czynności modelujących, jakie zamierza się wykonać przy jego użyciu. Hurtownia profryzjer.pl oferuje wiele grzebieni różniących się od siebie wielkością, grubością i szerokością rozstawu zębów. Znaczenie ma też tworzywo, z jakiego są wykonane. W naszym sklepie, poza uniwersalnymi wersjami dobrymi dla każdego klienta, proponujemy profesjonalne grzebienie fryzjerskie, które służą do cieniowania włosów, ich układania i nakładania na nie preparatów.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Znaczenie grzebienia w pielęgnacji włosów

  W ofercie hurtowni profryzjer.pl bez problemu można znaleźć grzebień dokładnie dopasowany do określonego typu włosów. Proponujemy akcesoria do codziennej pielęgnacji, które ze względu na częstość użytkowania, powinny wyróżniać się szczególną jakością. Nie mogą plątać włosów, szarpać ani w żaden sposób naruszać ich struktury, dlatego należy optymalnie dobrać je do indywidualnych wymagań. Odpowiedni grzebień pozwoli z łatwością rozczesać włosy suche i wilgotne. Dobre grzebienie do włosów to także te, które są proste w czyszczeniu i pozwalają bez problemu usuwać ze swojej powierzchni brud, kurz oraz obumarły naskórek.

  Jak wybrać grzebień do włosów na prywatne potrzeby?

  Większości osób wystarczy uniwersalny grzebień, nadający się głównie do rozczesywania. Ten do włosów kręconych i gęstych powinien mieć szeroki rozstaw zębów, a najlepszy grzebień do włosów rzadkich lub prostych to ten, z wieloma wąsko rozmieszczonymi ząbkami. Wygodną opcją są także grzebienie podwójne. Ze względu na komfort trzymania, poleca się modele z ergonomicznymi uchwytami. Niezwykle istotną kwestią jest też gładkość grzebienia. Ten chropowaty będzie niszczył włosy, dlatego niebagatelne znaczenie ma tworzywo, z jakiego jest wykonany grzebień. Modele z żywicy, metalu lub kości rogowej są najbezpieczniejsze dla struktury włosa. Wybierając plastikowy lub drewniany grzebień do włosów, należy upewnić się, że ma on idealnie gładką powierzchnię.

  Jak wybrać profesjonalny grzebień do włosów?

  Nie ma przepisu na dobry grzebień fryzjerski, ponieważ specjalista wykorzystuje inne akcesorium do każdej czynności, jaką wykonuje na głowie klienta. Najlepsze do cieniowania są grzebyki do włosów o bardzo gęsto rozstawionych, cienkich i idealnie prostych ząbkach, które ułatwiają dokładne rozczesanie pojedynczych pasm. Zakończone szpicem, a nie uchwytem, umożliwiają rozdzielanie pasemek, na których się pracuje. Ten sam grzebień do włosów może przydać się podczas ondulacji. Inne są natomiast grzebienie do tapirowania, które powinny mieć zęby naprzemienne, krótkie i długie. Profesjonalny fryzjer powinien też dysponować grzebieniami dostosowanymi do czesania wszystkich rodzajów włosów. Wychodząc naprzeciw wymaganiom fachowcom, profryzjer.pl oferuje gotowe zestawy fryzjerskie, w których znajdują się różne modele grzebieni.