Wczytuję dane...

Główki fryzjerskie

Praktyka czyni mistrza i jest to zasada sprawdzająca się w każdej dziedzinie życia. Także fryzjerzy wiedzą, że im więcej fryzur wykonają, tym sprawniej będą posługiwali się profesjonalnymi akcesoriami fryzjerskimi. W szkołach zawodowych egzaminy praktyczne są nawet ważniejsze od wyuczonej teorii, a realne doświadczenie w pełni weryfikuje posiadane umiejętności. Żeby umożliwić przyszłym fryzjerom jak najlepsze wyuczenie zawodu, producenci przyborów fryzjerskich udostępniają na rynku profesjonalne główki szkoleniowe. Przypominająca ludzką głowę, doskonale profilowana główka fryzjerska wyposażona jest we włosy, na których można trenować układanie fryzur. W naszej hurtowni profryzjer.pl można nabyć główki damskie i męskie o włosach różnego typu.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Główki fryzjerskie w hurtowni profryzjer.pl

Odpowiednio wyprofilowany model musi posiadać włosy naturalne lub o strukturze jak najbardziej do nich zbliżonej. Stawiając na produkty z górnej półki, udostępniamy naszym klientom wyłącznie główki fryzjerskie z naturalnym owłosieniem zarówno na głowie, jak i na brodzie. Dostępne są wersje z włosami o różnej barwie. Ze względu na większe możliwości stylistyczne, proponujemy włosy średnie i długie. Właściwie skonstruowana główka fryzjerska pozwala ćwiczyć zabiegi, takie jak układanie fryzur, koloryzacja, prostowanie i lokowanie, a nawet cięcie. Adeptom sztuki fryzjerskiej umożliwia też trenowanie samego mycia i suszenia w sposób gwarantujący klientowi maksimum komfortu. Dzięki regularnym ćwiczeniom, rozpoczynając pracę z prawdziwym klientem, można już przejawiać zachowania typowe dla profesjonalisty.

Jak pracować na główce fryzjerskiej?

Mimo naturalnych włosów główka fryzjerska wymaga delikatnego traktowania. Należy pamiętać, że realny klient może informować o swoich odczuciach, a w przypadku sztucznego modelu wymagane jest wyczucie i samodzielne decydowanie o zakresie działań, jakie można wykonać. Powinno się również mieć na uwadze, że zniszczonych włosów główki szkoleniowej nie da się naprawić. Dobór preparatów oraz akcesoriów fryzjerskich powinien być jednak zbliżony do tych, jakie proponuje się prawdziwym klientom. Tylko w ten sposób będzie można sprawdzić reakcję włosów na działanie poszczególnych substancji. Dla większej wygody główka fryzjerska może być nanoszona na specjalnie przygotowany do tego statyw. Znajdzie on zastosowanie m.in. podczas pokazów fryzjerskich.

Główki fryzjerskie dla szkół i salonów

Oferta główek szkoleniowych w sklepie profryzjer.pl jest kierowana zarówno do osób prywatnych, które chcą rozwijać swoje zainteresowanie fryzjerstwem, jak również do szkół i salonów. Modele stanowią doskonały sprawdzian umiejętności dla kandydatów do pracy w profesjonalnych zakładach. Są też niezbędnym akcesorium dla uczniów, którzy pragną poprawić swój warsztat fryzjerski. Ponadto własna główka fryzjerska bywa niezbędna podczas egzaminów zawodowych i kursów, na których trzeba zaprezentować swoje umiejętności.