Wczytuję dane...

Parafina kosmetyczna

W ofercie większości salonów kosmetycznych znaleźć można zabiegi wykonywane z wykorzystaniem produktu, jakim jest parafina kosmetyczna. To preparat niezwykle uniwersalny, który nie wywołuje reakcji alergicznych oraz podrażnień, co sprawia, że może być stosowany na skórze każdego rodzaju. Ma on bezbarwną, oleistą postać i jest pozyskiwany w procesie destylacji ropy wodnej. Parafina dostępna jest w dwóch rodzajach - ciekłej oraz miękkiej. Pierwszą wykorzystuje się do przygotowywania maseczek na twarz czy olejków do kąpieli, drugą - pomadek i kremów. Parafina kosmetyczna posiada niezwykle wszechstronne zastosowanie. Najczęściej wykorzystywana jest ona do pielęgnacji dłoni i stóp, lecz z powodzeniem zastosować można ją również w walce z różnego rodzaju przykrymi dolegliwościami ze strony stawów i kościm bądź dróg moczowych. Doskonale radzi ona sobie także z redukcją blizn.

Parafina na dłonie

Parafina kosmetyczna nakładana na dłonie to zabieg, który idealnie sprawdzi się w szczególności w sezonie jesienno-zimowym, kiedy wskutek działania niskich temperatur dłonie stają się szorstkie i przesuszone. Dzięki niej ręce stają się miękkie oraz gładkie, a co najważniejsze - zyskują ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Zabieg z użyciem parafiny trwa około 30 minut. Wykonać można go zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu.

Zabieg parafinowy krok po kroku

Do przeprowadzenia zabiegu na dłonie potrzebna będzie parafina kosmetyczna, frottowe rękawiczki, woreczki foliowe, peeling, niewielki garnuszek oraz miseczka. Pierwszy krok to podgrzewanie parafiny do momentu, aż uzyska ona płynną konsystencję. Należy pozostawić ją do wystygnięcia, a następnie przelać do miseczki. Przed zaaplikowaniem preparatu na dłonie warto wykonać ich delikatny peeling. Następnie umieszczamy je w misce z parafiną, zanurzamy kilka razy i nakładamy foliowe woreczki i frottowe rękawiczki. Po upływie 15 minut zdejmujemy je wraz z parafiną. Efekty takiego zabiegu utrzymują się przez kilka tygodni.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.