Wczytuję dane...

Szczotki do włosów

Czesanie włosów powinno być podstawową, codzienną czynnością pielęgnacyjną każdego człowieka, bez względu na długość jego włosów. Nie chodzi tu jedynie o rozplątywanie kosmyków, ale przede wszystkim, o usunięcie martwych włosów oraz o masaż głowy, który pobudza krążenie krwi. W ten sposób można zapewnić sobie relaks, jednocześnie stymulując porost włosów poprzez ich dotlenienie i odżywienie. Najlepszymi narzędziami rozczesującymi nawet najbardziej skołtunione włosy, a do tego skutecznie pobudzającymi ich wzrost są szczotki do włosów. Hurtownia fryzjerska profryzjer.pl oferuje ich różne rodzaje, pozwalając klientom wybrać model najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Szczotki do różnych rodzajów włosów

  Ze względu na bogaty wybór przyborów do czesania warto wiedzieć, czym powinna charakteryzować się odpowiednia szczotka do włosów. Należy dobrać ją do długości, gęstości oraz typu włosów. Słabe i cienkie włosy najlepiej jest czesać modelami o rzadko rozstawionych igiełkach. Ważna jest ich miękkość i kulkowe zakończenie, które nie podrażnia skóry głowy. Natomiast najlepsze szczotki do włosów grubych i gęstych to te płaskie pneumatyczne, a także szczotki z serii dTangler. Włosy ze skłonnością do elektryzowania zostaną skutecznie okiełznane, dzięki szczotce z naturalnego włosia lub szczotce drewnianej. Sprawdzą się także uniwersalne modele bambusowe, które dobrze rozczesują, a do tego gwarantują efektywny masaż głowy.

  Odmienne funkcje szczotek

  Poza doborem szczotki do rodzaju włosów można kategoryzować je także w zależności od pełnionej funkcji. Nie wszystkie nadają się bowiem do rozczesywania. Specyficzną grupę akcesoriów fryzjerskich stanowią szczotki do modelowania włosów. Znajdują się wśród nich szczotki duże i płaskie, dobre do suszenia i prostowania włosów. Wersje okrągłe o większych rozmiarach są dobre do tworzenia dużych fal i do podwijania końcówek. Okrągła szczotka do układania włosów pozwala optycznie zwiększyć objętość i daje atrakcyjny efekt włosów podniesionych u nasady. Można wykorzystać ją również do prostowania, jednak wymaga to bardziej rozwiniętych umiejętności. Wygodniej jest prostować na szczotkach o małej średnicy. Doskonałe są do tego wersje ceramiczne, wyposażone w funkcję nagrzewania.

  Wybór szczotki do włosów

  Ze względu na różnorodność dostępnych modeli, wybór szczotki do włosów nie jest oczywisty. Choć należy dobrać ją do rodzaju włosów i typu fryzury, to jednak warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów przeznaczonych do innych czynności. Najwygodniejszą opcją jest nabycie osobnych szczotek do rozczesywania i modelowania. Profesjonalne salony fryzjerski bezwzględnie powinny dysponować całym wachlarzem akcesoriów do czesania i stylizowania tak, by móc dobierać te najwłaściwsze do danej sytuacji. Hurtownia fryzjerska profryzjer.pl oferuje wszelkie rodzaje szczotek, wykonane z różnych materiałów i przeznaczone do pielęgnacji odmiennych typów włosów. Bogaty asortyment pozwala nam spełniać nawet najbardziej wygórowane oczekiwania klientów indywidualnych oraz biznesowych.