Wczytuję dane...

Profejsonalne szampony do włosów fryzjerskie

Wśród kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji, szampony stanowią podstawę higieny i troski o kondycję włosów. Ich zadaniem jest nie tylko oczyszczanie włosów z kurzu i brudu, ale również mycie skóry głowy. Większość tego typu preparatów pełni również inne role. W asortymencie hurtowni profryzjer.pl dostępne są szampony do włosów przeznaczone do pielęgnacji włosów różnego typu. Oferujemy kosmetyki doskonałe do użytku domowego oraz specjalistyczne szampony fryzjerskie. Stawiając na najwyższą jakość, dystrybuujemy wyłącznie produkty najlepszych marek, cenionych w branży oraz lubianych przez klientów na całym świecie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Rodzaje szamponów do włosów

  Na rynku dostępnych jest mnóstwo szamponów różniących się nie tylko składem i zapachem, ale również przeznaczeniem. Zupełnie odmienne właściwości wykazują szampony do włosów przetłuszczających się, suchych i normalnych. Ponadto, warto wspomnieć o szamponach dedykowanych do konkretnych fryzur. Dostępne są preparaty do włosów farbowanych, lokowanych, prostych oraz te mające właściwości prostujące i wygładzające. Specjalistyczny szampon do włosów może natomiast zapobiegać niepożądanym zjawiskom, takim jak nadmierna łamliwość włosów lub ich wypadanie. Specyficzną grupą są szampony do włosów przeciwłupieżowe, które dbają nie tylko o kondycję włosów, ale też skóry głowy. Jeszcze bardziej wyspecjalizowanym produktem jest szampon fryzjerski, przeznaczony głównie do użytku w profesjonalnym salonie.

  Czym są szampony fryzjerskie?

  W salonach fryzjerskich stosowane są profesjonalne szampony do włosów o właściwościach innych niż powszechnie dostępne kosmetyki. Od preparatów przeznaczonych do użytku domowego różnią się większą ilością substancji czynnych. Sprawia to, że używane przez specjalistów szampony lepiej docierają do wnętrza włosów, intensywniej je odżywiając i regenerując. Ich działanie można nawet porównać do efektów, jakie dają maski i odżywki. Jako że szampony profesjonalne są stosowane rzadziej, to skutki ich użycia powinny być wyraźniejsze i trwalsze niż w przypadku kosmetyków do codziennej pielęgnacji. To właśnie dzięki doskonałej jakości szamponów fryzjerski, po wyjściu z salonu włosy wyglądają tak zdrowo i pięknie.

  Jak wybrać szampon do włosów?

  Wybierając szampon do włosów, należy kierować się naturalnymi potrzebami określonego typu włosów oraz fryzurą, jaką chce się nosić. Podstawą jest więc określenie, czy włosy są normalne, suche, czy może przetłuszczające się. Należy również ustalić, jaki efekt chce się uzyskać. To ważne, by zagwarantować włosom odpowiednie przygotowanie np. do modelowania przy użyciu wysokiej temperatury. Najbardziej uniwersalne są szampony do włosów o właściwościach odżywczych i nawilżających. Mając wątpliwości odnośnie do rodzaju i wymagań włosów, warto skonsultować wybór z fryzjerem. Pracownicy profryzjer.pl, bazując na swoich kwalifikacjach i doświadczeniu, również chętnie pomogą w wyborze preparatu, który najlepiej wpłynie na stan włosów.