ŻELE DO WŁOSÓW

Żele do włosów to najpopularniejsze kosmetyki do stylizacji, mogące być stosowane do wszystkich rodzajów i długości włosów. Żele do stylizacji są produktami na bazie wody, co czyni je bezpiecznymi zarówno dla włosów, jak i skóry głowy. Efekt utrwalenia fryzury zyskuje się przez obecność składników naturalnych – minerałów, wosków i ekstraktów, które po wyschnięciu nadają włosom sztywność z efektem matowości lub mokrych włosów – zależnie od sposobu nakładania i stopnia wilgotności włosów.Sortuj według:
Wyświetl po produktów

W sprzedaży posiadamy żele do włosów występujące w wielu rodzajach, gatunkach i pojemnościach. Mocne żele do włosów przeznaczone są do modelowania i utrwalania szczególnie skomplikowanych fryzur, najczęściej z dłuższych włosów. Tak wykonana fryzura zachowuje trwałość przez cały dzień i jest odporna na działanie wiatru, promieni słonecznych oraz lekkiego deszczu. Dla uzyskania efektu mokrych włosów, żele do stylizacji należy nakładać na lekko wilgotne włosy, od razu je modelując dla uzyskania fryzury. Chcąc cieszyć się fryzurą postawioną na żelu z efektem włosów matowych, po nałożeniu żelu na włosy należy je wysuszyć. Żele do włosów można nakładać zarówno na włosy suche jak i mokre – a w każdym przypadku stopień utrwalenia jest identyczny.

Wybierając żele do włosów do swojego salonu, warto się kierować nie tylko ich siłą, ale również wydajnością i właściwościami odżywczymi. Mocne żele do włosów firmy Pura łączą w sobie łatwość modelowania z pielęgnacją włosów. Za to drugie odpowiadają ekstrakty z jagód Goji oraz różnych gatunków drzew. Składniki te pozwalają utrzymać we włosach wilgoć, skutecznie chroniąc je przed wysuszaniem wiatrem i słońcem. Należy również zwrócić uwagę na opakowania, w jakich żele do włosów są sprzedawane. Najczęściej można je zakupić w plastikowych puszkach z odkręcanym wieczkiem, jak również w tubach do wyciskania. To drugie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze w korzystaniu – umożliwia precyzyjne odmierzenie nawet niewielkiej ilości żelu z zachowaniem najwyższych zasad higieny i bezpieczeństwa.