Wczytuję dane...

Jaką farbę do włosów w ciąży? Farby bez amoniaku

Ciąża to okres w życiu kobiety, wymagający największej odpowiedzialności za stan swojego zdrowia. Zrównoważona dieta i zdrowy styl życia ma olbrzymie znaczenie dla późniejszego porodu i kondycji noworodka. Czy jednak fakt bycia w ciąży jednoznacznie odbiera możliwość farbowania włosów? Zdecydowana większość farb do włosów posiada w składzie amoniak. Jest to substancja bardzo niebezpieczna zarówno dla kobiet w ciąży, jak i płodu. Kontakt z amoniakiem może powodować nudności, bóle głowy, a także negatywnie wpływać na rozwój dziecka w brzuchu matki. W trosce o siebie i swoje dziecko, będąc w ciąży należy unikać produktów z amoniakiem, w tym również farb do włosów. Na szczęście na rynku istnieją również inne, bezpieczniejsze produkty do koloryzacji, nie mające w składzie amoniaku.

Jaką farbę do włosów w ciąży wybrać?

bez amoniaku

Koloryzacja włosów to najszybsza i najwygodniejsza metoda na metamorfozę wyglądu. Włosy można farbować u fryzjera lub samodzielnie. W sprzedaży znajdziemy bardzo dużą liczbę

 produktów nie zawierających amoniaku, a tym samym będących bezpiecznymi dla kobiet w ciąży. Są to zarówno delikatne szampony koloryzujące, jak również profesjonalne farby dla kobiet w ciąży np. firmy Vitalitys. Odznaczają się one równie dużą skutecznością krycia i trwałością co tradycyjne farby z amoniakiem. Dzięki wysokiej jakości i unikalnemu składowi, farby bez amoniaku polecane są także kobietom z włosami osłabionymi, łamliwymi lub rzadkimi, zapewniając im dodatkową ochronę i równie piękny efekt koloryzacji.

Farby Vitalitys tone to bezpieczny wybór

vitalitys tone

Świadomość kobiet w ciąży dotycząca zdrowia i stosowanych kosmetyków jest coraz większa. Nie dziwi więc fakt, że również w internecie znajdziemy wiele dyskusji poświęconych koloryzacji włosów w okresie ciąży. Kobiety w różnym wieku wymieniają się opiniami na temat wypróbowanych farb bez amoniaku, w tym również produktów Vitalitys. Farby Vitalitys tone to linia produktów stworzona dla profesjonalistów w salonach fryzjerskich, jak również występują one w mniejszych opakowania, idealnych dla klientów indywidualnych. Sekret farb Vitalitys tone tkwi w ich składzie. Amoniak został całkowicie wyeliminowany z produktu i zastąpiony naturalnymi wyciągami z roślin, m.in. krwawnika, pokrzywy i rumianku. Są to rośliny przyjazne zdrowiu, a dodatkowo korzystnie wpływające na strukturę włosów. Ich działanie jest wzmacniające i regenerujące, dlatego farby Vitalitys tone mogą być stosowane przez wszystkie kobiety cierpiące z powodu zniszczonych włosów, ale chcące je nadal farbować.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny dla kobiet jest zadbany wygląd. Farbowanie włosów oprócz tego, że pozwala zmienić image na inny, jest również metodą walki z siwymi włosami. A te mogą pojawiać się już po ukończeniu 30 roku życia. Ponownie farby Vitalitys tone okazują się odpowiednim wyborem dla kobiet, które chcą zamaskować pierwsze siwe włosy, ale nigdy do tej pory ich nie farbowały. Używanie farb z amoniakiem nie pozostaje bez wpływu na kondycję włosów. Amoniak utrwalając kolor, jednocześnie bardzo osłabia włosy i może boleśnie podrażniać skórę głowy. Regularne korzystanie z takich farb grozi poważnymi problemami w przyszłości. Między innymi wypadaniem włosów lub permanentnym przesuszaniem skóry i pojawieniem się łupieżu. Aby do tego nie dopuścić, od samego początku przygody z koloryzacją, należy wybierać produkty bezpieczne i sprawdzone – nie zawierające amoniaku. Takimi właśnie są farby dla kobiet w ciąży Vitalitys tone. Trwałe, łatwe w nakładaniu, zawierające naturalne składniki i dostępne w bogatej palecie kolorów.