Wczytuję dane...

Jaką maszynkę do włosów wybrać?

Jaką maszynkę do włosów wybrać?

Zapewne wielu z Was nurtuje to pytanie i często odbiera całą radość z zakupów. Na rynku fryzjerskim jest wiele firm i modeli maszynek do włosów różniących się nie tylko wyglądem, ale też parametrami. Mnogość wyboru może spowodować u niejednego mętlik głowy, dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić-gdzie ten sprzęt będzie używany? W domu czy w salonie fryzjerskim? Czy zależy nam na maszynce bezprzewodowej, czy na kablu, a może jest to nam obojętne? Jakim budżetem dysponujemy? Na jakim wyposażeniu dodatkowym nam zależy? Z pewnością odpowiedzi na powyższe pytania przybliżą nas do wyboru odpowiedniej maszynki do strzyżenia.

Strzyżenie w salonie, czy okazyjne w domu?

wahl maszynka magic clip

To pierwsze pytanie pozwoli nam zawęzić grono poszukiwań. Maszynki do strzyżenia używane w domowym zaciszu przez fryzjera-amatora, nie muszą być tak wytrzymałe, jak te używane w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Profesjonalny sprzęt z niższej półki cenowej jak maszynka Fox Techno, czy też model Fox Tango idealnie sprawdzi się do domowych zastosowańczy też mniej wymagającego fryzjera. Obydwie maszynki są bezprzewodowe, z tym że Tango posiada wyświetlacz wskaźnika naładowania baterii i nowszą baterię litowo jonową, która pozwala na ładowanie w dowolnym momencie, Techno z drugiej strony ma niższą cenę, ale też baterie starego typu, którą trzeba pierw rozładować, żeby ją naładować.

Obydwie te maszynki sprawdzą się również w salonie fryzjerskim, jednak tu proponowałbym mocniejsze modele. Wahl Magic Clip 5 Star Cordless to doskonała propozycja dla ceniących sobie niezawodność w pracy. Bardzo mocny silnik rotacyjny Wahl to gwarancja ostrego, precyzyjnego cięcia, przy niewielkim hałasie. Dodatkowo maszynka wyposażona w pojemną baterię litowo-jonową pozwalającą na 90 minut pracy. W komplecie aż 8 nasadek, co czyni maszynkę kompletną. Magic Clip 5 Star występuje również w wersji na kablu z takim samym wyposażeniem. Warto też przyjrzeć się przewodowej maszynce fryzjerskiej Termix Kit Barber, której ostrze jest dużo bardziej odporne na korozje, a oscylacyjny silnik zapewnia do 50% więcej mocy, przy cichszej pracy od większości maszynek co czyni ją jedną z najciekawszych nowości na rynku.

Przewodowa czy bezprzewodowa?

Czy oprócz naszych preferencji i ciągnącego się za nami kabla robi to jakąś różnicę? Okazuję się, że tak. Z jednej strony maszynki bezprzewodowe są wygodniejsze w użyciu, bo nie ma właśnie tego kabla i są

 lżejsze, przez co ręka się tak nie męczy. Z drugiej strony z doświadczenia w naszym sklepie wiemy, że aż 80% reklamacji do nas trafiających dotyczy maszynek bezprzewodowych, a najczęściej reklamowanym elementem jest bateria. Warto, więc się tutaj zastanowić nad wyborem, zwłaszcza że modele bez kabla są często nieco droższe od modeli przewodowych.

Budżet

maszynka termix

Najlepiej gdy mamy nieograniczony, wtedy możemy zaszaleć. Niestety tak komfortowa sytuacja zdaża się rzadko i przeważnie musimy w jakimś budżecie się zmieścić. Moim zdaniem najlepszym wyborem do 200 zł będzie bezprzewodowy Fox Tango, jeśli mamy trochę mniej funduszy to powinniśmy wybrać Fox Techno. W przedziale do 300 zł bardzo fajnie wypadają maszynki na kablu Wahl Icon i Magic Clip 5 Star. Do 500 zł mamy już naprawdę świetne maszynki jak Termix Barber czy Wahl Super Taper Cordless.

Marki godne polecenia

Niewątpliwie, zanim wybierzemy maszynkę do włosów, warto dowiedzieć się co nieco o producencie. Czy ma doświadczenie w produkcji, odpowiednie zaplecze i technologie, jak wygląda gwarancja? Z naszego doświadczenia możemy polecić sprzęt następujących producentów: Wahl, Jaguar, MoserFox, Oster, Panasonic Professional, Termix, Ga.Ma, Babyliss Pro. Wszystkie te firmy produkują profesjonalny sprzęt fryzjerski godny polecenia i z pewnością będzie to produkt na poziomie.

Zawartość opakowania

Musimy zwrócić uwagę na to, co znajduje się w kartoniku wybranego modelu. Maszynki do strzyżenia potrafią różnić się ilością nakładek, dodatkową baterią, w niektórych nie znajdziemy nic. W takiej sytuacji będziemy narażeni na dodatkowy koszt w postaci zakupu nakładek czy też oliwki pielęgnacyjnej do ostrza. W najnowszej maszynce Termix Barber oprócz 6 nakładek znajdziemy dodatkowo szczotkę do włosów Termix Barber.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że choć odrobinę pomogłem w podjęciu decyzji co do zakupu maszynki. Dodam, że wszystkie modele, o których tutaj wspomniałem, są dostępne on-line w naszym sklepie internetowym. Zapraszam do zakupów.