Wczytuję dane...

Manicure hybrydowy Semilac krok po kroku, jak wykonać?

Manicure hybrydowy

Która z Was nie chce cieszyć się trwałym manicure do 21 dni? Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejsza metoda stylizacji paznokcii. Na rynku dostępnych jest wiele produktów do stylizacji tą metodą, jednak niewątpliwym liderem wśród lakierów hybrydowych jest Semilac. Z pewnością swoją popularność zawdzięcza mnogością pięknych kolorów, trwałością, bardzo dobrym napigmentowaniem a przy tym ceną, która sprawia, że na ich produkty może pozwolić sobie praktycznie każdy. Semilac jest również liderem jeśli chodzi o nowe rozwiązania. To oni pierwsi wymyślili bazę do przedłużania paznokcii Semilac Hardi, czy produkt Semilac Top No Wipe Chameleon.

Celem tego artykułu jest zebranie wszystkich informacji na temat podstawowego manicure hybrydowego by mógł posłużyć wam jako ściągawka w przyszłości. Zaczniemy od potrzebnych produktów, a następnie przejdziemy przez cały proces krok po kroku.

Potrzebne produkty

By wykonać kompletny manicure hybrydowy najlpeiej skupić się na produktach jednej firmy, gdyż gwarantuje to pełną kompatybilność i gwarancję trwałości. Nie musimy przejmować się wówczas, że coś pójdzie nie tak i zastanawiać się, który produkt zawiódł. Prawidłowo nałożony lakier hybrydowy Semilac to gwarancja trwałości do 21 dni w zależności od bazy jaką użyjemy. 

zestaw semilacProdukty jakich potrzebujemy:

  • blok polerski Semilac Quality
  • pilnik prosty Semilac Quality 100/180 lub w innym kształcie
  • Semilac Base (ta baza wytrzymuje do 21 dni) lub inna baza (Vitaminowa, Extend, 2w1, które wytrzymują do 14 dni)
  • Semilac lakier hybrydowy w dowolnym wybranym przez nas kolorze
  • Semilac Top (z przemywaniem) lub inny z oferty Semilac (Top No Wipe, 2w1, Matt Total No Wipe, Top Matt, Top Satine, Top Chameleon)
  • Semilac Nail Cleaner
  • waciki bezpyłowe Semilac Quality
  • lampa UV LED (dostępne w kilku modelach)

Produkty dodatkowe: Semilac Primer (kwasowy lub bezkwasowy), szczoteczka do pyłu, Oliwka do skórek Semilac

Hybryda krok po kroku

Krok 1

Za pomocą pilniczka Semilac Quality 100/180 nadajemy paznokciom odpowiedni kształt. Chwytamy za blok polerski Semilac Quality i matowimy płytkę paznokciową. Jeśli mamy szczoteczkę z miękkim włosiem to używamy jej do usunięcia powstałego płynu. Nasączonym Semilac Nail Cleaner waciki bezpyłowym odtłuszczamy płytkę, Jeśli chcemy dodatkowo zwiększyć przyczepność hybrydy, możemy zastosować Semilac Primer, uważając by trafił tylko na płytkę a nie na skórki. Czekamy jak produkty wyparują i płytka będzie sucha. Cały czas uważamy by niczym nie dotknąć płytki, w przeciwnym razie czynność odtłuszczania Cleanerem i wytrawiania primerem należy powtórzyć.

Krok 2

Zaczynamy od Semilac Base nakładając cienką warstwę na całą płytkę, zwracając uwagę by zamknąć wolny brzeg paznokcia. Baz w ofercie Semilac jest bardzo wiele, jednak ten produkt gwarantuje najdłuższą trwałość. Po nałożeniu utwardzamy w lampie. Czas utwardzania jest bardzo różny w zależności od posiadanej lampy. Tematem tym dokładnie zajmiemy się w jednym z kolejnych artykułów.

Krok 3

Przyszedł czas na kolor, którego wybór w ofercie Semilac jest dość trudny ze względu na mnogość opcji. Jak już uporamy się z tym problemem, nakładamy pierwszą cienką warstwę i utwardzamy w lampie. W zależności od zamierzonego efektu, czynność tę powtarzamy, a każdą warstwę utwardzamy.

Krok 4

Nasze paznokcie mają już piękny kolor, jednak brakuje im blasku i zabezpieczenia przed warunkami zewnętrznymi. Problem rozwiązuje dowolny Semilac Top (Semilac Top, Top Mat, Top No Wipe, Top Satine lub Top Chameleon), który nakładamy na ostatnią cienką warstwę i utwardzamy. W przypadku Semilac Top, Top Mat i Top Satine musimy jeszcze przemyć Semilac Nail Cleanerem. Na sam koniec całego zabiegu stosujemy oliwkę Semilac.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że artykuł ten rozwiał wasze wątpliwośći i pomoże poprawnie wykonać zabieg i cieszyć się pięknym manicure hybrydowym. Bezpieczne ściąganie i dostępne zestawy startowe Semilac zostaną omówione w kolejnych artykułach. Wszystkie produkty do wykonania manicure hybrydowego Semilac znajdziecie w naszym sklepie internetowym, zapraszam do zakupów.