Wczytuję dane...

Jak dbać o męski zarost? Porady Barbera

Moda na męski zarost przybiera na sile. W kolejnych miastach w Polsce barberzy otwierają nowe salony. Mężczyźni mogą w nich zadbać nie tylko o brodę w stylu drwala, ale również fryzurę w klasycznie męskim wydaniu. Usługi barberskie cieszą się popularnością nie tylko z powodu możliwości zmiany wizerunku, ale również dlatego, że w salonach można się zaopatrzyć w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji zarostu i uzyskać cenne porady od profesjonalistów. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, my również przygotowaliśmy garść cennych wskazówek.

Idealny wygląd brody

barber broda

Marzysz o tym, aby zostać brodaczem? Jeśli tak, wybór odpowiedniej stylizacji jest bardzo ważnym elementem. Broda powinna być dopasowana do wyglądu i kształtu twarzy, tworząc z nią spójną całość. Barber pomoże Ci wymodelować zarost tak, aby dobrze komponował się z fryzurą, a jednocześnie dodawał Ci męskiego i zdecydowanego wyglądu. Z tego powodu warto odwiedzić profesjonalny salon, gdyż tylko tam możemy liczyć na fachową poradę osoby z dużym doświadczeniem w modelowaniu zarostów.

Jak dbać o zarost?

Kiedy już masz swój wymarzony, idealnie wymodelowany zarost, cała reszta spoczywa w Twoich rękach. Tak samo jak o włosy na głowie, tak i o te na brodzie należy odpowiednio dbać. Pozostawiając je samym sobie, broda szybko straci swój atrakcyjny wygląd i Tobie samemu zacznie przeszkadzać. Jak? Np. nieodżywiony zarost staje się twardy i ostry, mogąc podrażniać skórę i wywoływać dyskomfort u Twojej partnerki. Aby temu zapobiec, należy stosować profesjonalne kosmetyki barberskie Dear Barber. Ich podstawą jest olejek do brody.

Jak działają olejki do brody?

Zastanawiasz się, jak niektórzy mężczyźni to robią, że ich broda jest zawsze błyszcząca, równo ułożona, a oni sami pachną jakby dopiero co wyszli od barbera? Cały sekret tej tajemnicy tkwi w olejkach do brody. Są to kompozycje składające się z naturalnych składników, służące nawilżaniu i zmiękczaniu zarostu. Olejek do brody redukuje również podrażnienia i korzystnie wpływa na skórę, dodając jej elastyczności i witalności. Olejek do brody Dear Barber występuje w wielu wersjach zapachowych lub bez zapachowych. Ten drugi rodzaj warto wybrać wtedy, kiedy sięgamy po pozostałe kosmetyki barberskie – np. pasty do włosów.

Modelująca pasta do włosów

dear barber kosmetyki


Pasty do włosów i pomady służą do modelowania włosów – nie tylko na głowie, ale również na brodzie. Modelowanie zarostu jest konieczne w przypadku gęstych i dłuższych bród, 

którym

 chcemy nadać oczekiwany kształt. Niewielką ilość pasty należy rozgrzać na palcach, rozcierając ją o drugą dłoń. Następnie nakładamy pastę na zarost odżywiony olejkiem. Pasta do brody nie tylko zatrzymuje wilgoć we włosach, chroniąc przed wysuszaniem, ale również zapewnia trwałą i naturalnie wyglądającą stylizację brody.

Odżywki do brody

U mężczyzn często spotykana jest zależność, że mając gęste i mocne włosy na głowie, zarost jest słaby lub rzadki. I odwrotnie. W takich przypadkach uzasadnione jest sięgnięcie po odżywki do brody Dear Barber. Ich regularne stosowanie pozwala wzmocnić brodę i zwiększyć objętość włosów. Stają się one wyraźnie sztywniejsze i można je łatwiej modelować. Odżywki do brody, podobnie jak olejki oddziałują również na skórę. Powinni z nich korzystać mężczyźni, którzy często doświadczają podrażnień po goleniu lub ich skóra staje się wysuszona. Odżywcze składniki w takich produktach poprawiają elastyczność, redukują ból po goleniu, mogą również wzmacniać skórę i pobudzać mieszki włosowe do szybszej produkcji włosów – dzięki czemu zarost rośnie szybciej i staje się wyraźnie gęstszy.