Wczytuję dane...

Pielęgnacja włosów kręconych

Włosy naturalnie kręcone są jednymi z najbardziej wymagających skutecznej pielęgnacji. Konstrukcja włosów kręconych sprawia, że ich wewnętrzne włókna mają utrudniony proces nawilżania i odżywiania włosów. Ponadto naturalny skręt powoduje podnoszenie się łusek na powierzchni włosów, efektem czego jest podatność na mierzwienie się. Niewystarczające nawilżanie niesie za sobą również inne konsekwencje, w tym łatwość elektryzowania się oraz kołtunienie. Jak zatem powinna wyglądać prawidłowo pielęgnacja włosów kręconych?

Mycie włosów – dobry szampon i właściwa technika

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym dla włosów kręconych i falowanych jest oczywiście ich mycie. Wybierając szampon, powinniśmy szukać produktu który jest dedykowany właśnie do tego typu włosów. Zawierać on będzie substancje nawilżające włosy i dodatkowo je wygładzające. Jednym z profesjonalnych produktów o potwierdzonej skuteczności i bezpieczeństwie działania jest Lisap Top Care Repair Curly Szampon Do Włosów Kręconych. W jego składzie znajduje się odżywczy wyciąg z liści zielonej herbaty oraz cenne aminokwasy. Szampon występuje w dwóch pojemnościach: 1000 ml oraz 250 ml, co pozwala na łatwe sprawdzenie jego skuteczności.

Jak prawidłowo myć głowę i włosy?

Przede wszystkim szampon zawsze należy nanieść na dłoń i na niej go rozwodnić i spienić. Następnie zaczynamy myć szamponem skórę głowy. Wiele osób popełnia błąd i pieni szampon na włosach. To zupełnie niepotrzebne. Na powierzchni skóry znajdują się mieszki włosowe i pory, z których wydostaje się sebum. Tworzy ono oleisty film na skórze, przyciągając zabrudzenia. Myjąc skórę głowy usuwamy go, a piana z szamponu i tak spływa po włosach, samoistnie je oczyszczając i nawilżając. Myjąc głowę pamiętajmy również o tym aby nie kołtunić włosów. Przyczynia się to do ich osłabienia oraz wypadania. Skórę głowy myjemy opuszkami palców, delikatnie ją masując.

Nawilżanie włosów i rozczesywanie

Po umyciu włosów, nie wycieramy ich do sucha ręcznikiem. Zamiast tego dociskamy go do głowy i włosów, tak aby pochłonął jak najwięcej wilgoci. Następnie na wilgotne włosy nakładamy kosmetyki odżywcze. Jednym z częściej polecanych przez profesjonalistów jest Lisap Top Care Repair Curly Maska Do Włosów Kręconych. Wmasowujemy ją w powierzchnię włosów i pozostawiamy na około 5 do 10 minut do wchłonięcia się. Włosy następnie spłukujemy. Alternatywnie można również stosować Lisap Top Care Repair Curly Odżywka Myjąca Do Włosów Kręconych. Wspomaga ona działanie szamponów, nie usuwając naturalnej warstwy lipidowej na skórze głowy. W tym przypadku odżywkę również nakładamy na wilgotne włosy wmasowując ją i pozostawiając na około 3 do 5 minut. Po tym czasie również spłukujemy.

Jak prawidłowo rozczesywać włosy kręcone?

  • Włosy naturalne kręcone i falowane zawsze rozczesujemy „na mokro” po nałożeniu odżywki,

  • Do czesania takich włosów najlepiej nadaje się drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi zębami (nie powoduje elektryzowania się).

Pozostałe porady dotyczące pielęgnacji włosów kręconych

Włosy kręcone są z natury delikatne i wymagają takiej właśnie pielęgnacji. Wbrew pozorom wcale nie trudno jest im ją zapewnić. Wystarczy tylko stosować się do kilku wskazówek.

  • Należy stosować letnią wodę do mycia i spłukiwania włosów,

  • Za wszelką cenę unikać wody gorącej lub bardzo ciepłej, która osłabia włosy kręcone,

  • Używaj sprawdzonych kosmetyków do włosów kręconych, których skład pozbawiony jest silikonów i SLS. Do takich zaliczają się m.in. kosmetyki serii Lisap Top Care Repair Curly. Zawierają one ekstrakty roślinne i łagodne środki myjące powierzchniowo czynne, nie naruszające naturalnej warstwy lipidowej włosów,

  • Zalecana częstotliwość mycia włosów kręconych to 2 do 3 razy w tygodniu,

  • Unikać używania suszarki elektrycznej do suszenia włosów.