Wczytuję dane...

Lisap Repair Curly Care nowa seria kosmetyków do włosów kręconych

Kosmetyki Lisap Top z serii Repair Curly Care przeznaczone są do codziennej pielęgnacji włosów falowanych, kręconych i kędzierzawych. Włosy tego typu bardziej niż inne potrzebują należytej ochrony i właściwego nawilżania. To właśnie mają zapewnić produkty z tej serii, na które składają się szampony, maski, pianki i odżywki.

Charakterystyka włosów kręconych

Włosy kręcone posiadają eliptyczny kształt, co jest powodem utrudnionego transportowania sebum od cebulek aż po końce. Zadaniem sebum jest ochrona i nawilżanie włosów na całej ich długości. Nie mogąc być skutecznie absorbowane na całej długości, włosy stają się przez to porowate, suche, matowe, łamliwe i mają skłonność do elektryzowania się i puszenia. Jednocześnie ich grubość może być różnorodna na całym odcinku, co również przyczynia się do osłabienia i niejednorodnego falowania.

Dodatkowym zagrożeniem dla tego typu włosów jest ich nieprawidłowa pielęgnacja. Obejmuje ona między innymi:

  • niewłaściwy sposób rozczesywania,

  • mycie zbyt ciepłą wodą,

  • używanie suszarek,

  • stosowanie złych kosmetyków, usuwających ochronną warstwę lipidową.

Skuteczną ochronę i pielęgnację może zapewnić wyrobienie prawidłowych nawyków pielęgnowania włosów oraz stosowanie dedykowanych produktów z serii Repair Curly Care dla włosów kręconych.

Co odpowiada za skuteczność kosmetyków Repair Curly Care?

Najważniejszymi składnikami produktów Repair Curly Care jest:

  • Ekstrakt z zielonej herbaty – wygładza włókna włosów, a jednocześnie odżywia je witaminami z grupy B, witaminą K, C, P oraz solami mineralnymi. Ponadto ekstrakt z zielonej herbaty działa regenerująco, tonizująco, a także ogranicza powstawanie stanów zapalnych skóry głowy.

  • Ekstrakt z orzechów brazylijskich – pomaga w nawilżaniu włosów, na dłużej utrzymując w ich wnętrzu wilgoć. Dzięki temu procesowi włosy kręcone stają się bardziej miękkie i elastyczne, a także łatwiejsze w rozczesywaniu.

  • Aminokwas pszenicy – działa regenerująco i odżywczo na skórę głowy, poprawiając jej elastyczność. Dodatkowo zwiększają objętość włosów i nadają im naturalny połysk.

lisap TCR CurlyJak działają kosmetyki do włosów kręconych Repair Curly Care?

Kosmetyki linii Repair Curly Care można podzielić na trzy grupy:

Faza oczyszczania – szampon do włosów kręconych

Przeznaczony do mycia włosów kręconych, w delikatny sposób je oczyszczając. Pomaga w określeniu naturalnego kształtu.

Faza pielęgnacji – maska i pianka do włosów kręconych

Pomaga w rozczesywaniu włosów kręconych i falowanych, nadając im miękkość. W składzie znajdziemy błonnik o działaniu odżywczy.

Faza oczyszczająco-pielęgnująca – odżywka myjąca do włosów kręconych

Wspomaga oczyszczanie włosów. W składzie znajdują się delikatne, powierzchniowo czynne składniki. Oczyszcza strukturę włosów, nie uszkadzając ochronnej warstwy lipidowej.