Wczytuję dane...

Henna do brwi

Czym jest henna?

Henna to popularny, tani i bezpieczny środek do przyciemniania, zmiany koloru brwi i rzęs. Przeważnie występuje w postaci proszkowej, jednak coraz częściej można spotkać w formie kremu, czy żelu. Zabieg jest bardzo wygodny, trwa dosłownie kilka minut a gwarantuje nam przez kilka tygodni piękny efekt brwi i zaoszczędzony czas przy codziennym make-upie. Henna proszkowa powstaje z suszonych liści lawsonii bezbronnej – Lawsonia inermis, której liście zawierają czerwony barwnik, który łączy się z keratyną zawartą we słosach nadając im kolor. Naturalna henna w kolorze jest zielona, potrzebuje obróbki cieplnej i kwasów, ktróre dopiero nadają jej kolor. 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Robić test allergoliczny?

W naszym sklepie dostaniesz tylko sprawdzone henny, które nie uczulają. Warto jednak przystąpić do testu allergicznego, jeśli nie jesteś pewna produktu, który kupiłaś. Henne należy nałożyć na skórę tuż za uchem, lub w zgięciu łokcia i odczekać 24 godziny. Jeśli na skórze nic sie nie pojawi, można bezpiecznie ją aplikować na brwi.

Jak stosować?

Henne do brwi rozrabiamy z wodą utlenioną do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Warto zabezpieczyć skórę w okolicach farbowania wazeliną kosmetyczną, która sprawi, że te miejsca nie zostaną pofarbowane. Przydzadzą się też specjalne płatki do brwi pod oczy czy też szablony do farbowania. Gdy mamy już gotową mieszankę nakładamy ją na brwi rysując odpowiedni kształt. Po odczekaniu kilku minut zmywamy ciepłą wodą.