Wczytuję dane...

Makijaż permanentny

Każdy w mniejszym lub większym stopniu chce się czuć atrakcyjnie. Dlatego zaczęto poszukiwać coraz różniejszych form upiększenia swojej urody. Wśród nich znajduje się zabieg makijażu permanentnego, który może być też uznawany za tatuaż. Dziś wykonywany jest z przyjemnością przez wiele kobiet. Pewność trwałego i nierozmazującego się make-upu sprawiła, że stał się on popularną formą makijażu. Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiedniego pigmentu, który zabarwia wybrane fragmenty naskórka, nadając mu naturalnego i żywszego koloru. Ten trwały makijaż utrzymuje się od 2 do 5 lat, sprawiając, że oczy, usta lub brwi są ładnie podkreślone.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Zalety posiadania trwałego makijażu

Podkreślenie na stałe brwi czy ust znacznie przyspiesza poranną toaletę, dlatego wiele kobiet decyduje się na jego wykonanie. Makijaż permanentny, tak jak każdy zabieg, którego rezultat widać przez kilka następnych lat, ma wady i zalety. Jedną z pozytywnych cech takiego make-upu jest trwałość. Raz wstrzyknięty piment w naskórek utrzymuje się przez wiele lat, nie tracąc przy tym koloru i ładnego wyglądu. Znacznie ułatwia to wyjście do pracy, dzięki czemu zaoszczędzony czas możemy poświęcić na czynności, które sprawiają nam przyjemność. Kolejnym plusem jest fakt, że odpowiednio dobrany kolor i kształt ładnie wyprofiluje twarz, podkreślając jej atuty.

Makijaż permanentny - wady

Makijaż permanentny niestety ma również wady. Należy do nich przede wszystkim jego wykonanie. Ingerencja w naskórek sprawia, że zdarzają się uczulenia. Utrzymanie efektu wymaga powtarzanie zabiegów odnawiających kolor co kilka lat. Trwałość takiego make-upu również czasem może okazać się minusem. Usunięcie czy też poprawienie źle wykonanego makijażu permanentnego nie jest łatwe, dlatego decyzja o jego zrobieniu powinna być dobrze przemyślana.

Makijaż permanentny - dla kogo?

Wiele kobiet chcących na stałe poprawić swoją urodę decyduje się na makijaż permanentny. Jednak z racji tego, że jest to ingerencja w ciało, zabieg ten nie może być wykonany każdemu. Do najczęstszych przeciwwskazań są różnego rodzaju infekcje, ciąża, cukrzyca czy też przyjmowanie niektórych leków na stałe. Czynniki te nie tylko mogą wpłynąć negatywnie na jakość wykonanego makijażu permanentnego, ale także znacznie pogorszyć stan zdrowia. Przed wykonaniem tego rodzaju make-upu warto, a nawet powinno się skonsultować z lekarzem, aby wykluczyć czynniki, które mogą być przeciwwskazaniem do jego wykonania.

Makijaż permanentny - akcesoria podstawowe

Makijaż permanentny jest zabiegiem stałym, dlatego też powinna wykonywać go osoba wykwalifikowana, stosując profesjonalne do tego produktu. W naszym sklepie posiadamy kosmetyki i akcesoria wysokiej jakości, co sprawia, że wiele osób i firm zaopatruje się w potrzebne rzeczy właśnie u nas. Produkty znanych i cenionych marek, dostępne w naszym sklepie są przez nas dobrze sprawdzone i przetestowane, dzięki czemu ich zakup gwarantuje pełne zadowolenie. Dodatkowo nasz asortyment cały czas się powiększa, co znacznie ułatwia znalezienie produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb.